Alojas uzņēmēju centrs - bibliotēka Sala
Realizētie projekti

Alojas uzņēmēju centrs - bibliotēka Sala, Aloja

Alojas uzņēmēju centrs - bibliotēka Sala

Ēka aprīkota ar Uponor zemgrīdas apkures un dzesēšanas sistēmu. Ēkā nav izvietots neviens radiators un vasarās tā tiek dzesēta ar grīdām. Automātiskai sistēmu vadībai izmantota Smatrix automātika.

Project Facts:

  • Aloja, Latvija
  • Publiskās ēkas
  • Completion: 2016

Uponor involvement

  • -

Īss aprakts

Alojas novada pašvaldība ir viena no pirmajām Latvijā, kura īstenojusi zema enerģijas patēriņa ēku būvniecību un izmantojusi koku kā pamata būvniecības materiālu sabiedrisko ēku celtniecībā. Siltumenerģijas patēriņš ekspluatācijas laikā uz apkurināmo telpu platību nepārsniegs 14,6 kWh/m2 gadā. Uzņēmējdarbības atbalsta centrs – bibliotēka SALA paredzēta vairākām funkcijām. Būve sastāv no trim galvenajiem funkcionālajiem blokiem – bibiliotēkas telpas, lielās semināru zāles un darba kabinetiem ar apspriežu telpām. Tas viss izvietots ēkas vienīgajā stāvā. Katram blokam ir autonoma piekļuve. Būves tehniskais projekts tika izstrādāts 2015.gadā, būvniecības darbi sākās 2016.gada februāra beigās. Ēkai ir lentveida pamati, uz kuriem balstās plātne 250mm biezumā, virs kuras iestrādāts siltumizolācijas slānis 300mm biezumā. Pamatu izstāde aizņēma 2 mēnešus. Ēkas tapšanā lietots daudzveidīgs materiālu klāsts – betons, koks, metāls u.c.. Ļoti plaši izmantots koks – gan kā karkass, gan kā apdares materiāls. Tam ir divi iemesli: pirmkārt, liels uzsvars tika likts uz dabīgu materiālu izmantošanu, otrkārt, tieši ar īpašo koka apstrādes tehniku iespējams sasniegt  dizaina konceptu. Priekšroka lielākoties dota vietējiem materiāliem.

Viens no būves raksturlielumiem ir ēkas augstā energoefektivitāte. Lai to nodrošinātu, ēkas arhitektoniskais risinājums pilnībā atbilst pasīvās ēkas enerģijas patēriņa kritērijiem. Aprēķins veikts izmantojot Passive House Planning Package programmu. 

Apkures sistēmas un karstā ūdens apgādes siltuma avots izmantots siltuma sūknis ar ģeotermālo siltumapgādi no dziļurbuma zondēm. Tas nokomplektēts ar automātikas un vadības elementiem. Ēkā nav izvietots neviens radiators, kā arī tai nav kondicionieru. Vasarās ēka tiek dzesēta izmantojot grīdas.  Objekts vērtējams kā salīdzinoši sarežģīts, jo mērķis bija uzbūvēt ēku atbilstoši pasīvās būves standartiem. Būvniecības procesā tas lika daudz rūpīgāk pieskatīt mezglu izbūvi, konktrukciju blīvumu, kontrolējot kvalitāti katrā izbūves posmā. Mālainā augsne sarežģīja arī projektā paredzētās gruntī iedziļinātās novadīšanas sistēmas izbūvi. Objekts skaitļos: Stāvu skaits: viens Būvniecības laiks: 2016.gada februāris līdz 12.septembris Ēkas augstums: 5,22m Ēkas būvtilpums: 1982 m3 Ēkas kopējā platība: 625,1 m2

 

Informācija par projektu

Objekta adrese
Liepu iela 3, Ungurpils, Alojas pagasts, Alojas novads, LV-4064

Valsts
Latvija

Mājas lapa

Objekta nodošanas gads
2016

Projekta tips
Jaunceltne

Ēkas tips
Publiskās ēkas

Partneris

Būvnieks: Monum
Projektētājs: Ēku inženiertīklu projektēšanas birojs
Pasūtītājs: Alojas novada dome

 

 

 

Līdzīgi projekti