LNB Rīga
Realizētie projekti

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīga

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Gaismas pils autors ir pasaulē zināmais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts. Bibliotēkas celtniecība tika pabeigta 2013. gada 20. decembrī. Tika izmantoti Uponor silto grīdu risinājumi apkurei - kopā izmantoti vairāk kā 12 000 metru Uponor PE-Xa caurules ar gaisa difūzijas barjeru, kā arī daudzslāņu sistēma ūdensapgādei, diametri no 16-110 mm.

Īsumā par projektu:

  • Rīga, Latvija
  • Biroja ēka
  • Realizēts: 2013

Uponor devums:

  • 4100m Uponor MLCP 16-110 mm; 12000 m Uponor Comfort Pipe PLUS

Pateicoties Uponor maģistrālo cauruļvadu sistēmas 63-110 mm modulārajai uzbūvei, tikai ar 36 veidgabaliemir iespējams veikt jebkuru uzdevumu, kurš iepriekš būtuprasījis simtiem dažādu veidgabalu. Jums ir iespēja to izmantot gan standarta, gan īpaši sarežģītās situācijās. Pat, ja būvdarbu laikā ir radušies neparedzēti šķēršļi,sistēmu ir viegli pielāgot.

2014. gada 18. janvārī ar LNB jaunās ēkas saimnieka direktora Andra Vilka, valsts amatpersonu un ārvalstu viesu piedalīšanos īpašā ceremonijā tika atzīmēta pirmās grāmatas ienākšana bibliotēkā. To palīdzēja īstenot nodibinājuma „Rīga 2014” un LNB organizētā akcija „Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde”. 2014. gada jūnijā lasītājiem durvis vēra pirmās lasītavas – stāvu pa stāvam.

Kopējā ēkas platība ir apmēram 40 tūkstoši kvadrātmetru. Ēkā ir vairāk nekā 1000 lasītāju vietu, kā arī tajā var uzglabāt ap 6 500 000 glabājamo vienību. Ēkai ir 13 stāvi. Paredzams, ka ik dienas tā apkalpos apmēram 3000 interesentu.

Projekts ir saņēmis arī UNESCO atzinību. Bibliotēkas ārējo veidolu 2001.gadā akceptēja Latvijas Būvniecības padome. Projekts vairākkārt ir guvis publicitāti daudzos nozīmīgos pasaules arhitektūras preses izdevumos un vairāku ārvalstu (Dānija, Zviedrija, ASV, Lielbritānija, Japāna, Itālija u.c.) ekspertu kopējās sanāksmēs (UNESCO). Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas projekts ieguvis arī 2000.gada ASV Arhitektūras gada balvu. 

Informācija par projektu

Objekta adrese
Mūkusalas ielā 3, Rīga

Valsts
Latvija

Mājas lapa
Latvijas Nacionālā bibliotēka

Objekta nodošanas gads
2013

Projekta tips
Jaunceltne

Ēkas tips
Biroja ēka

Partneris

Līdzīgi projekti