uponor news

Jaunumi

Uponor atzīmē 500 miljono cauruļvadu veidgabalu saražošanu

Uponor atzīmē 500 miljono cauruļvadu veidgabalu saražošanu

2016. gada 25. novembris ir nozīmīgs datums Uponor ražotnē Hasfurtē, Vācijā, jo ražotne atzīmē 500 miljono cauruļvadu veidgabalu saražošanu. 

Cauruļvadu veidgabali ir būtiska ūdens un siltuma apgādes sistēmu sastāvdaļa gan privātajos mājokļos, gan industriālās ēkās. Jau 20 gadus Uponor ražo cauruļvadu veidgabalus savā Hasfurtes (Vācija) ražotnē, un pirms tam, sākot ar 1992. gadu, tie tika ražoti netālu esošajā kompleksā. Šobrīd ražotnē ir nodarbināts 121 darbinieks, kas strādā trīs maiņās, ražojot cauruļvadu veidgabalus Uponor klientiem visā pasaulē. 

«Par panākumiem ir jāpateicas mūsu darbinieku izcilajām prasmēm, kā arī ģeogrāfiskā izvietojuma priekšrocībām,» atzīmējot nozīmīgo notikumu, teica ražotnes vadītājs Stefans Endress (Stefan Endres). Runājot par nākotnes izaicinājumiem un attīstību, viņš piebilda: «Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot ražošanas procesu, ieklausīties klientos un apmierināt viņu vēlmes un prasības. Tādējādi tiks nodrošināti Hasfurtes ražotnes turpmākie panākumi.» 

Uponor veiksmes stāsts sākās 1992. gadā ar tikai vienu darbinieku un vienu virpu. Nākamajā gadā ražošanas apjoms jau sasniedza 80 000 vienību, un 1994. gadā tirgū tika piedāvāti pirmie daudzslāņu kompozīta cauruļu (MLCP) veidgabali ar fiksētu presējamo uzmavu, kas vienkāršo uzstādīšanu. Pēc diviem gadiem darbība no pirmās ražotnes tika pārcelta uz Hasfurti, kur turpinājās izaugsme.

2001. gadā tirgū tika piedāvāti pirmie MLCP presējamie veidgabali ar integrētu pareizas nopresēšanas indikatoru. Šis revolucionārais jaunievedums atvieglo uzstādīšanu un padara to daudz drošāku. Tam sekoja ievērojams ražošanas apjoma pieaugums, un 2002. gadā saražoto veidgabalu skaits sasniedza 100 miljonus. 
Kad 2003. gadā ražošanā sāka izmantot pirmo robotu vadīto montāžas līniju un 2007. gadā tika pārņemtas ražotnes Zviedrijā, ražošana vēlreiz sasniedza apjomu, kas Hasfurti padarīja par Uponor Grupas ražošanas līderi.

Sekoja jaunas inovācijas: 2007. gadā tirgū tika piedāvāti veidgabali ar krāsu kodiem dažādiem diametriem un presēšanas indikatoriem, kas nodrošina vienkāršu un drošu savienojumu; un 2009. gadā tirgū tika piedāvātas 14-32mm MLCP veidgabali, kuriem vairs nebija nepieciešams veikt cauruļu kalibrēšanu. 

Gūstot aizvien jaunus panākumus, Hasfurtes ražotne ir turpinājusi uzlabot ne tikai veidgabalus, bet arī visu ražošanas procesu. 2013. gadā tika uzstādīta augstāko tehnoloģiju automātiskā montāžas līnija un pēc gada arī jauna presēšanas iekārta. «Mēs ļoti lepojamies ar mūsu efektīvajiem ražošanas procesiem. Un tāpat mēs lepojamies ar mūsu komandu, kas vienmēr nodrošina visaugstāko kvalitāti,» teica Stefans Endress.